Sbormistryně

Magda Martincová – absolventka pražské konzervatoře (obor sólový a sborový zpěv) a pedagogické fakulty Ústí nad Labem, jako tehdejší ředitelka ZUŠ Nová Paka sbor založila a byla jeho první sbormistryní až do roku 2004. Před příchodem do Nové Paky působila jako hlasový pedagog a učitelka zpěvu, jako sbormistryně vedla např. Ženský pěvecký sbor Sezimovo Ústí, dětský pěvecký sbor ZUŠ Chomutov, dívčí pěvecký sbor SPgŠ Most, soubory Hlahol Chomutov, Loutna česká Chomutov a další. Po odchodu z Nové Paky působila u Jirkovského dětského sboru a nyní u Ženského komorního sboru Jirkov. Pravidelně se jako porotkyně účastní soutěží a festivalů zpěvu, v Nové Pace každoročně zasedá v porotě soutěže Novopacký Slavíček.

Petra Lukavcová absolventka novopacké SPgŠ a pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem (obor Hudební výchova – sbormistrovství, tělesná výchova). Zkušenosti sbírala pod vedením prof. Tomáše Fialy, absolvovala odbornou sbormistrovskou průpravu u prof. Josefa Říhy, doc. Jiřího Holubce a prof. Vlastimila Kobrleho. Vyučuje na ZŠ TGM v Lomnici nad Popelkou, kde řídí dětský pěvecký sbor (mladší oddělení). V roce 2004 po odchodu Magdy Martincové převzala řízení sboru Hlas a vedla ho do konce roku 2007. Po návratu z mateřské dovolené v roce 2010 řídila sbor společně s Alenou Lelkovou do konce roku 2015. Jejím dalším působištěm je smíšený pěvecký sbor Bořivoj v Lomnici nad Popelkou.

Alena Lelková – absolventka novopackého gymnázia a pedagogické fakulty UHK v Hradci Králové a MU v Brně (obor Hudební výchova – pedagogika – dějepis). Zkušenosti pro sbormistrovství získala jako členka sboru PF UHK u doc. L. Klimeše, absolvovala kurz Abeceda sbormistrovské práce v Hradci Králové, kurz sbormistrovství v Pardubicích a Letní školu Hv v Liberci. Od roku 1994 učila na ZŠ Husitská, kde vedla dětský sbor 2. stupně a komorní sbor 8. a 9. tříd. V současné době vyučuje na novopackém Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické, kde založila a vede dětský sbor tvořený žáky víceletého gymnázia. V lednu 2008 převzala vedení sboru, od roku 2010 do roku 2015 sbor řídila společně s Petrou Lukavcovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *